Reklama
Reklama

Parowozy wracają na trasy!

fot. Arkadiusz Michalak / archiwum

Od soboty, 16 stycznia, w Wielkopolsce ponownie będzie można zobaczyć parowozy na regularnej trasie.

Z przyjemnością informujemy, że od 16 stycznia 2021r. wznawiamy ruch planowy parowozów! Od poniedziałku do piątku kursy będą prowadzone na linii Wolsztyn - Leszno, a w soboty na trasie Wolsztyn - Poznań - informują przedstawiciele parowozowni w Wolsztynie. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Powodem zawieszenia kursów były obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Kursy sobotnie na trasie Poznań - Wolsztyn będą się odbywać rano i popołudniu. Kursy odbywają się w soboty, by umożliwić turystom nietypową przejażdżkę i równocześnie nie utrudniać życia osobom dojeżdżającym standardowymi pociągami do szkół czy pracy w tygodniu (parowóz jedzie wolniej, co wpłynęłoby niekorzystnie na rozkład jazdy pociągów w dni robocze).

Przypomnijmy, że Parowozownia Wolsztyn od ubiegłego roku realizuje kursy wagonami typu 120A, które zakupiła za około 2 miliony złotych. Wagony odnowiono i wymalowano na zielony kolor.

Od kilku lat Parowozownia Wolsztyn jest Instytucją Kultury. Parowozy wyruszą na tory dzięki współpracy Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn - właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni czyli PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro