Reklama
Reklama

Wandale w Parku Miejskim. "Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie. Udostępniamy je ku przestrodze"

fot. Beata Klimek / FB / Screen

Zdarzenie miało miejsce w Ostrowie Wielkopolskim.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia wieczorem. Policjanci odebrali zgłoszenie od świadka, który poinformował, że dwóch sprawców niszczy tężnię w parku miejskim. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Policjanci nieopodal na pobliskim parkingu zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Obaj byli nietrzeźwi i zostali zatrzymani. Dodatkowo, przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli metalową pałkę - wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Teraz 20-latek z powiatu ostrowskiego odpowie przed sądem, ponieważ zostały mu postawione zarzuty uszkodzenia mienia - dodaje.

Nie ma naszej zgody na niszczenie i dewastację wspólnego mienia. Ze smutkiem, a nawet złością obejrzałam nagranie z dewastacji naszej pięknej tężni oraz toalety w Parku Miejskim. Mówimy głośne NIE aktom wandalizmu! - komentuje na swoim profilu na portalu społecznościowym prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.
Straty oszacowaliśmy na co najmniej 10 tys. złotych! Będziemy domagać się zwrotu środków w ramach wyrządzonych szkód oraz zasądzenie prac społecznych dla sprawcy - dodaje. Przy naszych obiektach zamontowane są kamery, które działają całą dobę. Udostępniamy zatem nagranie ku przestrodze. Jednocześnie dziękuję ostrowianom za zgłoszenie tej sytuacji policji. To postawa obywatelska godna naśladowania - kończy.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro