Reklama
Reklama

Warta Poznań pokonała Pogoń Szczecin

fot. Paweł Rosolski
fot. Paweł Rosolski

Warta Poznań pokonała w piątkowym sparingu Pogoń Szczecin.

Dla Zielonych był to pierwszy sprawdzian w tym roku. W składzie zespołu Piotra Tworka wystąpili m.in. pozyskani w ostatnich dniach Makana Baku, Maciej Żurawski i Bartłomiej Burman.

Mecz rozgrywano w nietypowej formule. Podzielono go na 3 tercje, ale pierwsza trwała "klasyczne" 45 minut, a dwie kolejne po 30 minut.

Zieloni zaprezentowali się z dobrej strony, a szczególnie mogła podobać się ich postawa w defensywie.

Początek należał do Pogoni, z czasem mecz jednak się wyrównał, a konsekwentna gra pressingiem dała Warcie nagrodę w postaci trafienia Gracjana Jarocha, który wykorzystał podanie Konrada Handzlika.

Końcówka spotkania to przewaga Pogoni, która stworzyła sobie kilka dobrych okazji. Żadnej z nich nie udało się wykorzystać, do siatki ponownie trafili za to goście. Tym razem osobiście zrobił to Handzlik, ustalając ostateczny wynik.

Mecz z podejrzeniem naderwania mięśnia dwugłowego zakończył Jakub Kuzdra. Na razie nie wiadomo jak poważny okaże się jego uraz.

22 stycznia Warta zagra sparing z Widzewem Łódź.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 0:2

Warta: Adrian Lis - Jan Grzesik (62. Bartłomiej Burman), Bartosz Kieliba (62. Filip Małek), Robert Ivanov (62. Aleks Ławniczak), Jakub Kuzdra (36. Jakub Kiełb (87. Kajetan Szmyt)) - Mateusz Kupczak (62. Michał Kopczyński), Maciej Żurawski (62. Mateusz Czyżycki) - Makana Baku (46. Mariusz Rybicki (90. Adrian Laskowski)), Łukasz Trałka (62. Konrad Handzlik), Michał Jakóbowski (62. Robert Janicki) - Mateusz Kuzimski (62. Gracjan Jaroch).

Bramki: Jaroch 63., Handzlik 98.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro