Reklama
Reklama

Szczepienia: w POSUM już zapełniono terminarz do końca marca

fot. UMP
fot. UMP

W piątek ruszyły zapisy na masowe szczepienia.

Zgodnie z przewidywaniami cieszą się one sporym zainteresowaniem. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych potrzebował zaledwie kilku godzin, żeby wypełnić terminarz do końca marca. Tygodniowy limit to tylko 30 dawek.

Chętni mogli zapisywać się przez internet, telefon lub osobiście. Wielu seniorów ustawiło się w kolejkach na długo przed otwarciem przychodni. - Tak, jak się spodziewaliśmy, okazało się, że wiele starszych osób woli osobiście przyjść do przychodni i się zapisać. Seniorzy ustawili się w kolejkę, przygotowaliśmy dla nich krzesła, żeby nie czekali na stojąco. Do godziny 13 wyczerpaliśmy wszystkie dostępne terminy do końca marca. Zarejestrowało się u nas 288 osób, ale tylko do godziny 13 zgłosiło się do nas kolejne 150 chętnych. Niestety nie mogliśmy już im przydzielić terminu - powiedział Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM.

POSUM deklaruje, że jest w stanie szczepić ponad 100 osób dziennie, ale to zależy od liczby dostarczanych preparatów. W Poznaniu mieszka ponad 75 tysięcy seniorów w wieku 70+.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro