Reklama
Reklama

Szczepienia: w POSUM już zapełniono terminarz do końca marca

fot. UMP
fot. UMP

W piątek ruszyły zapisy na masowe szczepienia.

Zgodnie z przewidywaniami cieszą się one sporym zainteresowaniem. Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych potrzebował zaledwie kilku godzin, żeby wypełnić terminarz do końca marca. Tygodniowy limit to tylko 30 dawek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Chętni mogli zapisywać się przez internet, telefon lub osobiście. Wielu seniorów ustawiło się w kolejkach na długo przed otwarciem przychodni. - Tak, jak się spodziewaliśmy, okazało się, że wiele starszych osób woli osobiście przyjść do przychodni i się zapisać. Seniorzy ustawili się w kolejkę, przygotowaliśmy dla nich krzesła, żeby nie czekali na stojąco. Do godziny 13 wyczerpaliśmy wszystkie dostępne terminy do końca marca. Zarejestrowało się u nas 288 osób, ale tylko do godziny 13 zgłosiło się do nas kolejne 150 chętnych. Niestety nie mogliśmy już im przydzielić terminu - powiedział Krzysztof Albiński, dyrektor POSUM.

POSUM deklaruje, że jest w stanie szczepić ponad 100 osób dziennie, ale to zależy od liczby dostarczanych preparatów. W Poznaniu mieszka ponad 75 tysięcy seniorów w wieku 70+.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro