Reklama
Reklama

Warta Poznań ma nowego zawodnika. To wychowanek Kolejorza

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań
fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Bartłomiej Burman został nowym zawodnikiem Warty Poznań.

Niespełna 20-letni lewy obrońca został pozyskany z trzecioligowej Nielby Wągrowiec i podpisał umowę ważną do czerwca 2022 roku, zawierającą klauzulę przedłużeniach o kolejnych 12 miesięcy. Przed przejściem do Nielby Burman bronił barw Lecha Poznań, którego jest wychowankiem. Zdołał zadebiutować w drugoligowych rezerwach, ale nie przebił się do pierwszej drużyny.

- Transfer do Warty Poznań jest dla mnie bardzo dużym krokiem w przód, a także zastrzykiem motywacji do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności. Cała drużyna przyjęła mnie pozytywnie, czuję się tu bardzo dobrze. Moim celem jest stanie się piłkarzem, który zasługuje swoją postawą na debiut w ekstraklasie. Bardzo się cieszę, że otrzymałem od klubu szansę, którą mam zamiar wykorzystać w stu procentach - powiedział piłkarz.

- Bartek to boczny obrońca, większość spotkań w tym sezonie rozegrał na prawej stronie obrony. Sondujemy III ligę po to, żeby wyciągać możliwie młodych chłopców, wyróżniających się na tym poziomie, po to, żeby powoli wprowadzać ich do gry w Ekstraklasie w barwach Warty Poznań. Oglądaliśmy Bartka w Nielbie w rundzie jesiennej i zrobił na nas spore wrażenie. Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że to na dzisiaj nie jest zawodnik gotowy do gry w Ekstraklasie, dlatego planujemy wypożyczenie go na rundę wiosenną do klubu z poziomu centralnego, najchętniej z I ligi. Jest zainteresowanie, są zapytania, więc będziemy szli w tym kierunku. Głęboko wierzymy w to, że jeżeli teraz rozegra pełną rundę na wypożyczeniu na poziomie centralnym, to latem wróci do nas zawodnik, z którego będziemy mogli korzystać w Ekstraklasie, mamy nadzieję, w Warcie Poznań - powiedział dyrektor sportowy klubu, Robert Graf.

Wcześniej umowy z Wartą podpisali Maciej Żurawski i Makana Baku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro