Reklama
Reklama

W Poznaniu zaszczepiono blisko 16 tysięcy osób. W całej Wielkopolsce ponad 36,5 tysiąca

Zdjęcie ilustracyjne | fot. whitesession / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. whitesession / pixabay.com

Jak dotąd dopiero dwie osoby w naszym województwie dostały drugą dawkę szczepionki.

Z danych opublikowanych w dzisiejszym raporcie szczepień przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby w Polsce zaszczepiono 44 298 osób. W naszym tekście o nowych przypadkach w Wielkopolsce podajemy, że szczepionkę ostatniej doby otrzymało o 3000 osób mniej. Skąd ta rozbieżność? W naszych statystykach opieramy się na informacjach publikowanych przez ministerstwo na twitterowym profilu SzczepimySię. Odejmujemy sumę szczepień z poprzedniego dnia od tej aktualnej otrzymując dzienny wynik.

Bez względu na to, która z liczb jest właściwa, Wielkopolska dziś znajduje się na czwartym miejscu w Polsce pod względem liczby szczepień wykonanych ostatniej doby. Wykonano ich 3875. Więcej szczepionek podano jedynie na Mazowszu (8121), Śląsku (4741) oraz Dolnym Śląsku (4170). Na drugim biegunie jest województwo lubuskie, w którym zaszczepiono zaledwie 726 osób.

W samej Wielkopolsce najwięcej szczepień wykonano w Poznaniu - 15 787. Jedna osoba otrzymała już drugą dawkę szczepionki. Drugi w kolejności jest Kalisz z 1615 szczepieniami, a następnie powiat gnieźnieński z 1313 szczepieniami. Co ciekawe, z danych opublikowanych w raporcie wynika, że zaledwie jedną szczepionkę podano na terenie powiatu konińskiego.

Do tej pory w Polsce wystąpiło 91 niepożądanych odczynów po szczepionce. Zutylizowano też 1084 dawki szczepionki. Pełne dane można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro