Reklama

Rejestracja na szczepienia 80-latków ruszyła w piątek, a w przychodniach listy pełne od kilku dni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pacjent.gov.pl

Nasi czytelnicy nie kryją oburzenia sytuacją.

W tej sprawie odezwało się do nas kilka osób. Wszystkie próbowały w ostatnich dniach uzyskać informację o szczepieniach i możliwości zarejestrowania się od piątku w różnych poznańskich przychodniach i wszystkie otrzymały informację, że listy pacjentów... są już pełne.

Napisała do nas córka 86-latki, która mieszka na Smochowicach. W czwartek seniorka była w swojej przychodni na badaniach i zapytała, o której najlepiej dzwonić w piątek, by zapisać się na szczepienie. Powiedziano jej, że nie ma już takiej możliwości, bo zamknięto listę zapisów. - Co to za praktyka i możliwości zapisów na szczepienia przed oficjalnym startem zapisów? Gdzie i kiedy przychodnia przeprowadzała akcję informacyjną dla pacjentów, że można zapisywać się wcześniej? Gdzie równy dostęp do szczepień dla wszystkich - dopytuje.

Z naszych ustaleń wynika, że podobnie jest w wielu innych poznańskich przychodniach. Nie oznacza to, że seniorzy nie zostaną zaszczepieni - każda osoba, która ukończyła 80 lat na pewno dostanie e-skierowanie na szczepienie. Ale być może będzie musiała zaszczepić się w innej przychodni, niż ta wybrana przez siebie i będzie musiała czekać dłużej w kolejce na szczepienie.

Co ciekawe, o północy ruszył internetowy system rejestracji i ... bardzo szybko przestał działać. - Pracujemy nad udrożnieniem wszystkich kanałów rejestracji. Od rozpoczęcia procesu zgłoszeń i rejestracji obserwujemy olbrzymi ruch we wszystkich kanałach dostępowych. Centrum e-Zdrowia i partnerzy systemu dokładają wszelkich starań, aby umożliwić obsługę wszystkich zainteresowanych - wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

W początkowej fazie szczepień każdy punkt szczepień w kraju będzie dostawać zaledwie 30 szczepionek tygodniowo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro