Reklama
Reklama

Otrzymała telefon o wypadku córki. Dała się oszukać na 67 tysięcy złotych

fot. Free-Photos z Pixabay
fot. Free-Photos z Pixabay

Seniorka ze wschodniej części województwa padła ofiarą oszustwa.

Do 84-latki z Turku zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że córka kobiety miała wypadek samochodowy i aby nie trafiła do aresztu, konieczna jest wpłata kaucji. Oszust poinformował, że trzeba zebrać i wpłacić 130 tys. zł.

- Kobieta będąc cały czas w kontakcie z przestępcami wypłaciła ze swojego konta kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz do tego dołożyła biżuterię i przekazała oszustowi, który zapukał do jej drzwi. W sumie straciła ok. 67 tys. złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że cała historia to fikcja, zdecydowała się powiadomić Policję. Policjanci otrzymali sygnały, że przestępcy próbowali oszukać innych mieszkańców Turku, lecz seniorzy zorientowali się, że jest to próba oszustwa - relacjonował asp. sztab. Mateusz Latuszewski.

W związku z tą sprawą policjanci z Turku proszą o kontakt osoby, które w samochodach posiadają kamerki i w środę 13 stycznia br. w godz. 10.30 do 11.30 przemieszczały się z Turku od ulicy Uniejowskiej w kierunku Turkowic, Kowali Pańskich do miejscowości Dobra lub z Dobrej w kierunku Turku. Można zgłaszać się pod numerami 519-064-901 lub 519-064-905.

- Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zwracamy się z apelem do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość - dodał asp. sztab. Latuszewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro