Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: zamknięcie skrzyżowania Naramowickiej z Włodarską i Ziarnistą, zmiany na Serbskiej

fot. PIM
fot. PIM

Przed nami kolejne zmiany związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice.

W ramach prac konieczne jest m.in. zamknięcie przejazdu w ciągu ulic Włodarskiej i Ziarnistej. W tym samym czasie nastąpi zamiana jezdni na ul. Serbskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Naramowicką. Obie zmiany organizacji ruchu wprowadzone zostaną w nocy z 15 na 16 stycznia, czyli z piątku na sobotę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Skrzyżowanie ulic Naramowickiej, Włodarskiej i Ziarnistej zostanie przebudowane, przede wszystkim pojawi się torowisko tramwajowe z siecią trakcyjną i przystanki. Na pozostałych odcinkach także przybywa torowiska, równolegle trwa przebudowa ul. Naramowickiej. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą utrzymać dobre tempo robót - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Za sprawą wyłączenia przejazdu w ciągu ul. Włodarskiej i Ziarnistej nie będzie możliwy przejazd między ul. Murawa i Lechicką przez ciąg ulic: Dobrowolskiego, Skotarską, Włodarską, Ziarnistą i Hawelańską.Na skrzyżowaniu Serbskiej i Naramowickiej zamienione zostaną jezdnie dostępne dla kierowców z północnej na południową, co umożliwi przebudowę drugiej części skrzyżowania. Ruch w relacji zachód-wschód zostanie utrzymany na południowej nitce ul. Serbskiej i będzie prowadzony przez tzw. przewiązki - od strony ronda Solidarności z wykorzystaniem istniejącej, a od Wilczaka - skrętu z ul. Serbskiej umożliwiającego dotychczas dojazd do centrum handlowego (dojazd do tego centrum zostanie zapewniony przez ul. Wilczak). Przystanek autobusowy Naramowicka/Serbska w kierunku ronda Solidarności zostanie zlokalizowany przed ul. Pasterską. W środę rozwiązania te zostały przetestowane przez autobus komunikacji miejskiej w ramach przejazdów technicznych.

- Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Wilczak i Serbskiej możliwy będzie manewr zawracania, tzn. kierowcy jadący od ul. Naramowickiej w kierunku mostu Lecha będą mogli zawrócić w stronę ronda Solidarności - informują PIM.

Kompletną listę wprowadzanych zmian można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro