Reklama
Reklama

Prośby na nic się zdały. Ogromne kolejki po identyfikatory mieszkańców SPP

fot. WTK

Choć Zarząd Dróg Miejskich od tygodni apelował, by mieszkańcy Łazarza i Wildy nie odkładali na ostatnią chwilę załatwiania sprawy identyfikatora mieszkańca, mnóstwo osób dopiero teraz wybiera się do ZDM.

- Aby otrzymać (=kupić) identyfikator mieszkańca dzielnicy, trzeba czekać w kolejce na Pułaskiego. Mój szwagier czekał 3 godziny na dworze, bo działały tylko 2 okienka - napisała do nas czytelniczka Maria.

W środę w punkcie przy ulicy Pułaskiego w kolejce trzeba było spędzić mniej więcej godzinę. Tymczasem już od prawie miesiąca identyfikator można wykupić również w siedzibie ZDM przy ulicy Wilczak 17. Kasa jest tu czynna w poniedziałki od 8.00 do 18.00, a w pozostałe dni robocze od 8.00 do 16.00.

Identyfikator parkingowy mogą zakupić tylko osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) na obszarze objętym strefą i płacące podatki w Poznaniu. Trzeba być właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu, ewentualnie może to być samochód wzięty na kredyt, w leasing lub być autem służbowym.

Do 31 sierpnia koszt wykupienia identyfikatora dla mieszkańców Wildy i Łazarza na rok to 120 złotych zamiast 330 złotych.

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu zacznie obowiązywać już od 1 lutego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro