Reklama
Reklama

Coraz więcej białego puchu na poznańskich ulicach

fot. Magdalena

Pamiętajmy, że może być ślisko.

W środowy wieczór w Poznaniu sypnęło śniegiem. Dawno już tak nie wyglądało na Rybakach - pisze nasz Czytelnik Mariusz i przesyła zdjęcia. Zdjęcie przesyła nam też Czytelniczka Magda.

Są osoby, które z tego powodu się cieszą, na przykład dzieci. Jednak biały puch na ulicach nie cieszy na pewno kierowców. Dziś należy jeździć wolniej i ostrożniej, bo nawet zimowe opony nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa. W takich sytuacjach o szczególną ostrożność proszą służby. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe za to sprzyja stłuczkom i kolizjom. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować - apelują policjanci.

Według informacji przekazanych nam przez strażaków - obecnie w Wielkopolsce jest spokojnie- doszło do dwóch niegroźnych kolizji.
Według prognoz w nocy może jeszcze prószyć śnieg.

Przypominamy, że zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo:
tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane);
mail: [email protected]

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pod naporem śniegu zawalił się namiot punktu testów drive-thru
2℃
-4℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro