Reklama
Reklama

Historyczne zdjęcia odnalezione na wysypisku śmieci

fot. kalisz.pl
fot. kalisz.pl

Kilkanaście starych fotografii trafiło do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych "Orli Staw".

Najprawdopodobniej są to pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej w jednostce w Sejnach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni udało się ocalić je od zniszczenia - informują urzędnicy z Kalisza.
Fotografie datowane są na lata 30. XX wieku. Na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano więc, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku - dodają.

Odnalezione, stare fotografie to kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników Zakładu "Orli Staw". Wcześniej ocalono książkę pt. "ZIEMIA I MORZA, czyli Opis Fizyki Kuli Ziemskiej" z 1873 roku przekazaną do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

Już niedługo renowacji zostanie poddana, odnaleziona w ubiegłym roku niezwykle ciekawa i rzadka pozycja wydawnicza, pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego pt. Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927 - dodają kaliscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.63 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro