Reklama
Reklama

Niewidomy żeglarz z Wielkopolski zakończył swój Sylwestrowy Rejs

fot. UM Koło

Żeglarz z Koła wybrał się w Sylwestrowy Rejs do Szwecji.

Dariusz Borowiak, kolanin, niewidomy żeglarz, członek PZN Koło w Kole, pasjonat, uczestnik, dalekich i bliskich wypraw morskich odwiedził Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego, by podziękować władzom miasta za udzielone wsparcie finansowe. Rejs odbył się w dniach od 27 grudnia do 5 stycznia w surowych warunkach, przy sztormowej pogodzie. W wyprawie doświadczonemu żeglarzowi towarzyszyli jego młodsi koledzy.

Podczas rozmowy z burmistrzem miasta, żeglarz opowiadał o tej i wcześniejszych wyprawach, wspominał o podziale zadań w załodze, obowiązkach, odpowiedzialności na morzu, wyrażając wielkie zamiłowanie do swojej pasji. Wyprawę wsparło materialnie wiele podmiotów, m.in. Gmina Miejska Koło - informują urzędnicy z Koła.

Podziwiam pana, przy kolejnych inicjatywach może pan liczyć na wsparcie samorządu, realizuje pan wielką pasję pokazując nam, że nie ma rzecz niemożliwych - przyznał burmistrz Koła. Nasz żeglarz udowadnia, że przed każdym człowiekiem, nawet gdy jest dotknięty niepełnosprawnością, stoją szanse rozwoju i realizacji marzeń, trzeba tylko wytrwale dążyć do upragnionego celu - dodał.


Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro