Reklama
Reklama

GOAP przypomina o nowych indywidualnych rachunkach bankowych. Gdzie ich szukać?

fot. GOAP

1 stycznia zmieniły się numery indywidualnych rachunków bankowych dla właścicieli nieruchomości, na które należy dokonywać wpłat za gospodarowanie odpadami.

Nowe numery kont bankowych są wynikiem zmiany banku, który od 1 stycznia 2021 roku świadczy usługę prowadzenia rachunków bankowych. Od początku roku wszyscy właściciele nieruchomości (jednorodzinnych, spółdzielni, firm, szkół, biur) zobligowani są do uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami na nowe numery indywidualnych rachunków bankowych. Gdzie je znaleźć?
Najprościej nowych numerów rachunków bankowych szukać w internecie. Związek Międzygminny GOAP uruchomił wyszukiwarkę numerów kont bankowych. Informacja o koncie pojawi się po wpisaniu numeru klienta, czyli sześciu ostatnich cyfr poprzedniego rachunku bankowego.

Nowe numery kont można także znaleźć na Indywidualnym Profilu Klienta. Inną możliwością na sprawdzenie swojego nowego numeru indywidualnego rachunku bankowego jest osobista wizyta w jednym z Biur Obsługi Klienta. Informacje o nowych numerach rachunków zostały wysłane do mieszkańców również pocztą.

Co w sytuacji, gdy opłata została omyłkowo przekazana na poprzedni numer rachunku? W takim przypadku przelew zostanie automatycznie zwrócony do nadawcy (zwrot może trwać do 3 dni roboczych), gdyż rachunki te są już zamknięte. Jeśli zwrot nie nastąpi, należy złożyć reklamację do banku, z którego dokonywano przelewu, a w przypadku wpłaty w punkcie prowadzonym przez operatora np. Pocztę Polską, złożyć reklamację u operatora oraz dokonać wpłaty na właściwe konto bankowe - informują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy, od Nowego Roku zmieniły się także stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy domów wielorodzinnych zapłacą 25 zł od osoby, a jednorodzinnych - 28 zł. Powodów tej zmiany jest kilka: zmieniły się krajowe przepisy, produkowane jest coraz więcej odpadów i znacznie wzrosły koszty ich odbioru i zagospodarowania. Równocześnie ZM GOAP zwiększył też zakres usług dla mieszkańców - dodają miejscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro