Reklama
Reklama

Czerwona błyskawica zniknie z budynku Arkadii

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. L.T.

W sprawie interweniował były radny Dariusz Hybel. Dziś otrzymał odpowiedź od Joanny Bielawskiej-Pałczyńskiej.

Były radny, poznaniak Dariusz Hybel wyraził swoją opinię w liście otwartym do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Jego zdaniem prezydent nie powinien pozwolić, by w przestrzeni publicznej wisiały banery i transparenty zawierające symbole i hasła Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - bo jak uważa to ruch "społeczno-politycznny znany powszechnie ze stosowania wulgaryzmów, szerzenia nienawiści, atakowania kościołów, dewastowania pomników, lżenia innych, nietolerancji i profanacji tego, co np. dla katolików święte i wzywania do rewolucji".

Były radny zaznacza, że absolutnie nie chodzi mu o ograniczenie prawa do demonstrowania poglądów zaznacza też, że dobrą tradycją jest, by budynki miejskie nadal były wolne od reklam organizacji polityczno-społecznych. Jak przekazał dziś Radiu Poznań Miejska Konserwator Zabytków nie zgadza się na błyskawicę i transparenty na zabytkowym budynku Arkadii. Dzisiaj otrzymałem informację z biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, że nie wydawał zgody na zamieszczenie banerów i transparentów na elewacjach zabytkowego budynku Arkadii. W tym piśmie jest też informacja, że zostało skierowane pismo do zarządcy budynku zwracające się o ich usunięcie - mówi w rozmowie z radiem Dariusz Hybel.
Chodzi też o równość traktowania podmiotów, ponieważ w przypadku banerów na kościele na Wildzie Miejski Konserwator interweniował - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
4℃
1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro