Reklama
Reklama

Allegro zmienia poznańską siedzibę. Opuści Pixela!

Tak będzie wyglądać obiekt, w którym siedzibę będzie mieć Allegro | fot. Skanska
Tak będzie wyglądać obiekt, w którym siedzibę będzie mieć Allegro | fot. Skanska

Najsłynniejsza platforma zakupowa w Polsce zmieni lokalizację swoich poznańskich biur.

Biurowiec Pixel przy ulicy Grunwaldzkiej od momentu powstania jest siedzibą Allegro. Wkrótce ma przestać nią być. Jak podaje portal projektinwestor.pl, Allegro zajmie około 26 tysięcy metrów kwadratowych w kompleksie Nowy Rynek powstającym w miejscu dawnego dworca PKS przy ulicy Matyi. Zajmie także 177 miejsca parkingowe.

Pracownicy mają się przenieść do nowego miejsca już w drugim kwartale bieżącego roku. Allegro wprowadzi się do trzeciego biurowca powstającego w ramach kompleksu. Chodzi u budynek mający 55 metrów wysokości i 14 kondygnacji. Jego powierzchnia to 39 tysięcy metrów kwadratowych. Allegro zajmie więc większą jego część.

Obiekt ma być oddany do użytku właśnie w drugim kwartale roku, a pracownicy platformy zakupowej mają się tu wprowadzić tuż po wypełnieniu formalności związanych z odbiorami. Z ustaleń portalu projektinwestor.pl wynika, że przeprowadzka nastąpi w czerwcu.

Do tej pory umowę w sprawie najmu w budynku podpisała jeszcze firma Rockwool, która zajmie około 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro