Reklama
Reklama

Minister finansów: 80 proc. obostrzeń zacznie znikać na przełomie I i II kwartału

fot. By Ministerstwo Finansów - https://web.archive.org/web/20200807022645/https://www.gov.pl/web/premier/tadeusz-koscinski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=96591021

Minister finansów podzielił się swoimi przewidywaniami dotyczącymi obostrzeń.

Rząd zapowiedział przedłużenie zamknięcia wielu gałęzi gospodarki co najmniej do 31 stycznia. Wielu przedsiębiorców obawia się jednak, że to nie koniec ograniczeń, a część z nich już zapowiedziała ponowne otwarcie biznesów.

W rozmowie na łamach money.pl o zniesienie obostrzeń zapytano Tadeusza Kościńskiego. - Nie jesteśmy wyspą, jesteśmy częścią całego kontynentu. Wszyscy nasi sąsiedzi mają bardzo poważne kłopoty. Mamy je również w Polsce, ale są dużo mniejsze niż u sąsiadów. Nasi obywatele jeżdżą po całym świecie, również do Wielkiej Brytanii, gdzie jest bardzo poważny kłopot. Nie można powiedzieć, że u nas jest dobrze i wszystkiego otworzyć, bo za tydzień będzie dużo gorzej - powiedział polityk.

- Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze i szczepionka zacznie działać. Mamy ludzi, którzy przeszli chorobę, wrócili do zdrowia i mam nadzieję, że nie będą szybko zarażać. Wszystko będzie robiło swoje i za 2-3 miesiące będziemy mogli zacząć myśleć o wracaniu do normalności - dodał. - Niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale na przełomie I i II kwartału 80 proc. z nich powinno zacząć znikać - podsumował. Nie sprecyzował jednak jakie konkretnie obostrzenia ma na myśli, ani które branże zostaną otwarte jako pierwsze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro