Reklama
Reklama

Kontrola zakończona zatrzymaniem kierowcy i pasażera. Mieli narkotyki

fot. Policja

Do zdarzenia doszło w Kaszczorze na terenie powiatu wolsztyńskiego.

Około 21.30 miejscowi policjanci zauważyli pojazd zaparkowany przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kaszczorze. Wewnątrz opla corsy znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. - Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem zatrzymania w tym właśnie miejscu i wylegitymować kierowcę i pasażera - tłumaczą funkcjonariusze z Wolsztyna.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA

Mężczyźni, 23-letni kierowca i 22-letni pasażer, na widok policjantów zaczęli się bardzo denerwować. - Ponieważ wewnątrz pojazdu wyczuwalna była charakterystyczna woń suszu roślinnego, dzielnicowi wezwali mężczyzn do dobrowolnego wydania zabronionych substancji, a następnie przeprowadzili przeszukanie odzieży oraz samego pojazdu - dodają.

U kierowcy znaleziono 2 woreczki z metaamfetaminą, w samochodzie odkryto natomiast 9 woreczków z marihuaną. Kierowca był pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie. - Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia policjanci przesłuchali ich i przedstawili zarzuty posiadania narkotyków 23-latkowi z Kaszczoru.

23-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro