Reklama
Reklama

Przedsiębiorcy mają dość. Otwierają lokale mimo zakazów

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Za akcją "otwieraMY" stoją nie tylko zwykli Polacy, ale też m.in. Strajk Przedsiębiorców z Pawłem Tanajno na czele.

Restauratorzy, hotelarze, właściciele siłowni czy klubów od tygodni nie mogą normalnie funkcjonować. Niektórzy nie pracują wcale, inni w bardzo ograniczonym zakresie. Ponieważ rząd wprowadza kolejne obostrzenia i przedłuża ich obowiązywanie, narodził się pomysł oddolnego otwarcia lokali.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Akcja #otwieraMY to nie tylko restauracje, kluby i hotele, to także cała masa firm współpracująca z tymi branżami. Od producentów i przetwórców żywności, poprzez dystrybutorów sprzętu, pralnie, a kończąc na pracowniach dekoratorskich i DJ'ejach - wyjaśnia Paweł Tanajno. - Już teraz grupa jest obserwowana przez premiera, rząd oraz wszystkich polityków, dziennikarzy, policję i sanepid. Brakuje nam tylko odpowiedniej liczby, masy krytycznej - dodaje.

Inicjatorzy akcji twierdzą, że jeśli polscy przedsiębiorcy przyłączą się do niej, grupa zyska odpowiednią reprezentację, a wtedy nie trzeba będzie przeprowadzać demonstracji na ulicach. - Pamiętajcie, że politycy mają w dupie wasze życie i wasze biznesy. Ich interesuje jedynie wasza ręka stawiająca krzyżyk na karcie wyborczej oraz media, w których mogą się popisywać. Jeśli STRAJK PRZEDSIEBIORCÓW będzie takim medium w internecie, docierającym z niemal każdym postem do 19 mln Polaków na Facebooku, każdy polityk zrobi wszystko, aby Was zadowolić i tutaj występować, chętniej niż w Kawie na Ławę, bo będziemy mieć większe zasięgi - podkreśla.

Restauratorzy, właściciele lodowisk i klubów już zapowiadają, że zaczną działać od 1 lutego i apelują do innych przedsiębiorców, by także od tego dnia zaczęli normalnie obsługiwać klientów. - Po wyroku WSA w Opolu (sygn.akt II SA/Op 219/20), już od kilku dni, dziesiątki odważnych ludzi w całym kraju sprzeciwiło się niszczącym działaniom nie-rządu, wznawiając swoją działalność mimo bezprawnego "zakazu". Lawina rusza. Wspierajmy proszę tych, którzy się odważyli - apelują inicjatorzy.

W sieci pojawia się coraz więcej zapowiedzi, także z Wielkopolski i samego Poznania, o otwarciach zaplanowanych na 1 lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro