Reklama
Reklama

Biblioteka Raczyńskich wciąż bez barier

fot. UMP

W największej poznańskiej bibliotece ciągle działają usługi: Książka dla seniora i Czytanie bez barier.

Mogą z nich skorzystać starsi mieszkańcy miasta oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Książki można zamawiać przez telefon. Aby wypożyczyć książkę czy audiobook, wystarczy zadzwonić do miejskiego call center (tel. 61-646-33-44), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00. Biuro przyporządkowuje zgłoszenie czytelnika do konkretnej, najbliższej jego miejscu zamieszkania placówki, która objęta jest programem. W akcji uczestniczą 4 filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich: Filia 2 (os. Oświecenia 59), Filia 12/46 (ul. Arciszewskiego 27), Filia 14 (os. Bolesława Chrobrego 120) oraz Filia Wildecka, ul. Robocza 4a - informują miejscy urzędnicy.

Wybrani pracownicy przygotowują zbiory, kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Odwiedzają czytelników raz w tygodniu: w każdy poniedziałek w godzinach od 11.30 do 14.30. Podczas odwiedzin są wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz numerem telefonu - dzięki temu można łatwo sprawdzić ich wiarygodność. Ponadto wyposażeni są w maseczkę i rękawiczki, a zwrócone do biblioteki książki podlegają kwarantannie.

Aby skorzystać z usługi, należy mieć kartę biblioteczną. Jeśli czytelnicy nie są użytkownikami Biblioteki Raczyńskich, podczas pierwszej wizyty bibliotekarza mogą się zapisać (konieczny będzie dowód osobisty) - dodają urzędnicy.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro