Reklama
Reklama

Miasto ponownie chce wystawić na sprzedaż teren na Łacinie. Po sąsiedzku powstanie Kaufland

Teren na sprzedaż oznaczono na żółto | fot. poznan.pl
Teren na sprzedaż oznaczono na żółto | fot. poznan.pl

Chodzi o działkę mającą niespełna 5000 metrów kwadratowych położoną pomiędzy ulicami Brneńską i Krzywoustego.

Prezydent Poznania w czerwcu 2019 roku zdecydował o wystawieniu na sprzedaż działki pod usługi o powierzchni 4782 metrów kwadratowych położonej w pobliżu centrum handlowego Posnania. Choć odbyły się trzy przetargi na jej sprzedaż, nie udało się znaleźć nabywcy. Miasto chciało otrzymać za teren 6,6 mln złotych.

Obecnie działka znajduje się wśród miejskich nieruchomości przygotowywanych do sprzedaży. - Z uwagi na upływ sześciomiesięcznego terminu, jaki minął od ostatniego przetargu (tj. od 1 czerwca 2020 r.), zgodnie z art. 39 ust. 2 i 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami, nie jest możliwe kontynuowanie procedury przetargowej bez sporządzenia nowego wykazu - wyjaśniają urzędnicy. Nowy wykaz nieruchomości został już przygotowany - zawiera wszelkie dane na jej temat. Także jej cenę - to wciąż 6,6 mln złotych. Nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie odbędzie się przetarg.

Co ciekawe, tuż obok sprzedawanej działki, w bezpośrednim sąsiedztwie, powstać ma... Kaufland. Pisaliśmy o tym tuż przed świętami i informacja wzbudziła ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Nowy obiekt handlowy stanie blisko największego poznańskiego centrum handlowego - Posnanii. Nowy obiekt ma mieć około 20 metrów wysokości i 3 kondygnacje. Znajdą się w nim nie tylko sklepy, ale też biura.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro