Reklama
Reklama

Petycja "Stop segregacji sanitarnej" trafiła do radnych. Prezydent zapewnia, że miasto będzie zachęcać do szczepień

fot. STOP NOP / FB
fot. STOP NOP / FB

Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP z Justyną Sochą na czele dostarczyło do Urzędu Miasta petycję w sprawie szczepień na Covid-19.

W petycji zwrócono uwagę na to, że nikt nie może być dyskryminowany z jakiejkolwiek przyczyny. Mowa o szczepieniach na Covid-19, do których zachęca się obecnie mieszkańców. Zdaniem stowarzyszenia przyjęcie szczepionki jest eksperymentem, a rząd powinien uzyskać gwarancje od jej producentów, że w przypadku powikłań będą ponosić tego konsekwencje.

Na łamach Gazety Wyborczej do sprawy odniósł się Jacek Jaśkowiak. Jego zdaniem w tej kwestii należy bazować wyłącznie na wiedzy naukowców i ekspertów. A z ich opinii wynika, że jedynie szczepionka pozwala na wyeliminowanie groźnej choroby. Równocześnie prezydent Poznania zapewnia, że miasto będzie zachęcać mieszkańców do szczepień i będzie wspierać rząd w kwestii ich organizacji.

Tymczasem już w sobotę w Warszawie odbędzie się Marsz o Wolność organizowany m.in. przez Sochę. Swój udział zapowiedziało w nim blisko 700 osób, kolejne 1500 jest zainteresowane udziałem. Uczestnicy marszu będą wyrażać swój sprzeciw wobec szczepień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro