Reklama
Reklama

Główne wejście "Marcinka" odzyskało historyczny wygląd

fot. PIM

Odnowa historycznego budynku prowadzona jest pod nadzorem konserwatorskim.

Trwa remont gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zwanego potocznie "Marcinkiem".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W grudniu zakończyła się renowacja portalu wejścia głównego i schodów na północnej ścianie szkoły. Z kolei na wschodniej trwają prace związane z drenażem i izolacją ścian fundamentowych, co pozwoli zabezpieczyć budynek przed wilgocią - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Główne wejście odzyskało dawny blask dzięki usunięciu przebarwień i zanieczyszczeń oraz uzupełnieniu ubytków. Skruszona zaprawa między cegłami została usunięta, a fugi - uzupełnione. Udrożniona jest już również kanalizacja ogólnospławna. W tym roku remont przejdą jeszcze pomieszczenia piwniczne, elewacja wschodnia i ogrodzenie szkoły - informują urzędnicy PIM.

Przed inwestycją elewacja budynku z 1903 roku była w wielu miejscach zniszczona. Aktualnie część murów elewacji jest już oczyszczona, naprawiona i zabezpieczona przed działaniem wody za pomocą specjalistycznych preparatów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro