Reklama

Kolejny kościół za głośny. Jest zarzut dla proboszcza

fot. parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu / FB
fot. parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu / FB

Chodzi o rawicką farę.

Proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu podejrzewa się o zakłócanie spokoju (art. 51 KW). Jak podaje portal rawicz24.pl, duchowny usłyszał już zarzut i sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Z ustaleń policji ma wynikać, że ksiądz zakłócał spokój mieszkańców pomiędzy marcem i wrześniem 2020 poprzez emitowanie z zewnętrznych głośników na kościele m.in. religijnych pieśni. Sprawa nie jest nowa. Parafianie już wcześniej skarżyli się na niedzielne dźwięki z kościoła. Wystosowali nawet petycję, w której zwracali uwagę, że w niedzielę od rana do wieczora muszą wysłuchiwać nabożeństw i pieśni w swoich domach. Pod dokumentem podpisało się 100 osób.

Petycja została uznana za bezzasadną przez Radę Powiatu, ale policja zajęła się sprawą. Ostatecznie duchownemu postawiono zarzut zakłócania spokoju mieszkańców.

Za proboszczem wstawił się m.in. były proboszcz tej parafii. Jak przypomniał, głośniki zamontowano na kościele wiele lat temu, a działania mieszkańców to kolejny przejaw prześladowania Kościoła Katolickiego w naszym kraju.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia pisaliśmy o poznańskiej parafii, która została ukarana mandatem w wysokości 300 złotych za zbyt głośne dzwony. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro