Reklama
Reklama

Blisko 2000 odholowanych aut z poznańskich ulic w 2020 roku!

fot. Straż miejska

Straż miejska podsumowała dane z ubiegłego roku dotyczące odholowywanych samochodów.

W 2020 roku z miejsc zabronionych w naszym mieście odholowano 1847 samochodów. - Najwięcej, bo aż 1236 pojazdów zostało usuniętych z dróg objętych zakazem zatrzymywania się z tabliczką, z holownikiem. W większości strażnicy musieli interweniować w obszarach, w których zmieniana była organizacja ruchu z powodu prac budowlanych, przebudowy dróg czy wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania - informują strażnicy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

287 samochodów usunięto z bram wjazdowych, a 150 z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. - Inne miejsca, z których strażnicy w 2020 r. usuwali samochody to: chodniki (49), skrzyżowania (73) i przejścia dla pieszych (16). Było także kilkanaście interwencji wobec samochodów pozostawionych na drogach rowerowych, torowiskach tramwajowych, czy w sposób utrudniający ruch innych pojazdów - dodają.

Każdy kierowca, który łamie przepisy i jego pojazd zostanie odholowany, musi się liczyć z wysokimi opłatami. To nawet 1040 złotych w przypadku nieprawnego zajęcia koperty dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro