Reklama
Reklama

Poznańska parafia proponuje "wirtualną kolędę"

fot. elvis santana / freeimages.com

Pandemia koronawirusa krzyżuje plany także Kościołowi Katolickiemu.

Zgodnie z tradycją o tej porze roku powinny odbywać się wizyty duszpasterskie w domach wiernych. Koronawirus uniemożliwia jednak przeprowadzenie klasycznej kolędy, dlatego księża radzą sobie w inny sposób.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pomysły są różne. W niektórych parafiach księża chodzą po "zwykłych" trasach kolędy, ale zamiast wchodzić do domów błogosławią je z zewnątrz. Niektóre parafie odprawiają msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

Nieco inaczej sprawa wygląda w Parafii pw. św Jerzego, mającej siedzibę przy ul. Swoboda. Tam odbędzie się "wirtualna kolęda". - Na każdej mszy św. będzie święcona woda, którą prosimy przynieść ze sobą w buteleczkach. Każdy będzie mógł nią poświęcić swoje mieszkanie/ dom, dodatkowo poprzez stronę internetową naszej parafii będzie można połączyć się z nami - Waszymi Duszpasterzami podczas "wirtualnej kolędy". Aby uczestniczyć w niej wystarczy wejść na stronę internetową naszej parafii, gdzie będzie od 17.01 (niedziela) zamieszczony zostanie film z "wirtualną kolendą" - podano w ogłoszeniach parafialnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
35.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro