Reklama
Reklama

Poznańska parafia proponuje "wirtualną kolędę"

fot. elvis santana / freeimages.com
fot. elvis santana / freeimages.com

Pandemia koronawirusa krzyżuje plany także Kościołowi Katolickiemu.

Zgodnie z tradycją o tej porze roku powinny odbywać się wizyty duszpasterskie w domach wiernych. Koronawirus uniemożliwia jednak przeprowadzenie klasycznej kolędy, dlatego księża radzą sobie w inny sposób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pomysły są różne. W niektórych parafiach księża chodzą po "zwykłych" trasach kolędy, ale zamiast wchodzić do domów błogosławią je z zewnątrz. Niektóre parafie odprawiają msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

Nieco inaczej sprawa wygląda w Parafii pw. św Jerzego, mającej siedzibę przy ul. Swoboda. Tam odbędzie się "wirtualna kolęda". - Na każdej mszy św. będzie święcona woda, którą prosimy przynieść ze sobą w buteleczkach. Każdy będzie mógł nią poświęcić swoje mieszkanie/ dom, dodatkowo poprzez stronę internetową naszej parafii będzie można połączyć się z nami - Waszymi Duszpasterzami podczas "wirtualnej kolędy". Aby uczestniczyć w niej wystarczy wejść na stronę internetową naszej parafii, gdzie będzie od 17.01 (niedziela) zamieszczony zostanie film z "wirtualną kolendą" - podano w ogłoszeniach parafialnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro