Reklama
Reklama

W Wielkopolsce powstaną 24 km gazociągu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. By btr - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2302666

Właśnie wydana została decyzja lokalizacyjna dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Grodzisk - Kościan.

Gazociąg relacji Mieszalnia Gazu Grodzisk - Węzeł Kościan jest inwestycją towarzyszącą budowie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Jak przekazują przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powstanie gazociąg wysokiego ciśnienia o długości ok. 24 km i maksymalnym ciśnieniu roboczym MOP 8,4 MPa wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym kanalizacją kablową.

Włączenie gazociągu do sieci nastąpi poprzez mieszalnię gazu Grodzisk, która w ramach projektowanego gazociągu o długości ok. 24 km połączona zostanie z istniejącym węzłem gazowym Kościan. Planowany gazociąg będzie przebiegać przez 2 powiaty i 4 gminy - wyjaśnia wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Inwestycja stanowi cel publiczny o znaczeniu ponadlokalnym i przyczyni się do rozwoju strategicznych sieci infrastrukturalnych. Jednocześnie zadanie wpisuje się w strategiczne działania związane z poprawą parametrów jakościowych paliw gazowych - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Decyzja została wydana 8 stycznia br. na rzecz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. i podlega natychmiastowemu wykonaniu. Oznacza to, że inwestor jest uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
23.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro