Reklama
Reklama

Budują trasę tramwajową na Naramowice. W najbliższych dniach kolejne zmiany!

fot. PIM

Prace cały czas toczą się na Naramowicach i Winogradach - na odcinku, który liczy ponad trzy kilometry długości.

11 stycznia (poniedziałek) rozpoczną się roboty mające na celu przywrócenie stałej organizacji ruchu na ul. Naramowickiej na wysokości posesji nr 172 oraz 213, czyli w rejonie przyszłej tzw. ul. Nowej Stoińskiego. Teren zostanie utwardzony i ponownie będzie można parkować w tym miejscu. Przywrócenie tej możliwości wynika ze zmiany logistyki przebudowy skrzyżowania po potwierdzeniu za pomocą prac odkrywkowych, że sieci uzbrojenia podziemnego znajdują się w nieco innej lokalizacji, niż na mapach do celów projektowych. O terminie przebudowy skrzyżowania będziemy informować z wyprzedzeniem - informują urzędnicy PIM.

W bieżącym tygodniu przesunięty został również wjazd na teren budowy w rejonie ul. Jasna Rola. Pozwoli to poprawić jakość ciągu komunikacyjnego dla pieszych i rowerzystów między ul. Jasna Rola a os. Łokietka. Nowa lokalizacja wjazdu na budowę wiąże się ze zmianami w zakresie parkowania, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i stosowanie się do niego - dodają.

Piesi z kolei proszeni są o szczególną uwagę na ul. Łużyckiej, w rejonie powstającego skrzyżowania z tzw. ul. Nową Naramowicką. Przejście chodnikiem po południowej stronie ul. Łużyckiej zostało przeniesione na plac budowy, gdzie wydzielono tymczasowy ciąg komunikacyjny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro