Reklama
Reklama

Mateusz Kupczak przedłużył umowę z Wartą Poznań

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Mateusz Kupczak przedłużył umowę z Wartą Poznań.

Dotychczasowy kontrakt pomocnika wygasał z końcem obecnego sezonu. Nowe porozumienie jest ważne do czerwca 2023 roku i zawiera klauzulę przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Ta umowa jest dla mnie ważna, bo oznacza, że zostaję w Poznaniu, gdzie bardzo dobrze się czuję. Zostaję w klubie, z którym wywalczyliśmy awans do Ekstraklasy. Tak się składa, że mam okazję przeżywać dużą transformację Warty Poznań: wszystko zmienia się tu na lepsze, cały czas się rozwijamy - powiedział zawodnik. - W tym sezonie cel jest jasny: mamy utrzymać się w Ekstraklasie. Wierzę, że uda się to osiągnąć, a wtedy będę bardzo szczęśliwy. A dziś cieszę się z podpisania nowej umowy. Klub ponownie mi zaufał, oferując kontrakt na kolejne lata. Myślę, że ta współpraca to będzie nasza wspólna korzyść, będziemy dalej rozwijać tak, żeby Warta w Poznaniu była coraz bardziej rozpoznawalna i była fajną wizytówką miasta - dodał.

Kupczak w lutym będzie obchodzić 29. urodziny. W obecnym sezonie był podstawowym graczem zespołu aż do 7 listopada. W starciu ze Stalą Mielec odniósł wówczas kontuzję kolana, która wykluczyła go do końca roku.

- Wracam do pełnych obciążeń, robię wszystko praktycznie na 100 procent, dodatkowo wzmacniam na bieżąco tę kontuzjowaną wcześniej nogę. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie czuję żadnego dyskomfortu i wracam do drużyny w pełni zdrowy. Jeśli mogę sobie czegoś życzyć, to właśnie zdrowia, bo jak ono będzie dopisywało, to wszystko się ułoży - zapewnił Kupczak.

Piłkarze z Drogi Dębińskiej rozpoczęli już przygotowania do rundy wiosennej. Na razie trener Piotr Tworek nie ma do dyspozycji nowych zawodników, ale praca nad transferami trwa.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro