Reklama

SPP na Wildzie i Łazarzu coraz bliżej: wkrótce zmiany w sygnalizacji świetlnej na Głogowskiej

Głogowska | fot. ZDM

Testy parkomatów, a także przygotowania do modernizacji sygnalizacji na Głogowskiej - między innymi takie prace odbywać się będą w najbliższych dniach.

Już od 1 lutego na Wildzie i Łazarzu obowiązywać będzie Strefa Płatnego Parkowania. - Chociaż panujące warunki atmosferyczne uniemożliwiają malowanie oznakowania poziomego, pozostałe prace związane z wdrożeniem na terenie Łazarza i Wildy SPP są realizowane. W nadchodzącym tygodniu zaplanowane zostały przygotowania do modernizacji sygnalizacji świetlnej na ul. Głogowskiej. Równocześnie prowadzone są testy systemu informatycznego i parkomatów, a wykonawca montuje znaki drogowe - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na ulicy Głogowskiej oraz na okolicznych ulicach wprowadzono lub za moment zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. - Aby ruch aut, rowerzystów i pieszych odbywał się w sposób optymalny, zmian wymaga również sygnalizacja świetlna. W związku z tym zostanie ona zmodernizowana i dostosowana do nowego sposoby poruszania się w rejonie ul. Głogowskiej. Oznacza to zmianę ustawień sterowników, a także wymianę urządzeń, czy też montaż dodatkowych pętli indukcyjnych, służących do wykrywania pojazdów - dodaje.

Prace z tym związane ruszą 11 stycznia w rejonie skrzyżowań Głogowskiej z ulicami Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, rynkiem Łazarskim, Sczanieckiej, Stablewskiego i Potworowskiego/Potockiej. Początkowo roboty nie będą powodować utrudnień w ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro