Reklama
Reklama

W poniedziałek ruszy punkt szczepień na MTP? "Czekamy na decyzję"

fot. WUW Poznań / FB
fot. WUW Poznań / FB

Do naszej redakcji dotarła informacja o rzekomym uruchomieniu punktu szczepień na Covid-19 na terenie szpitala tymczasowego w Poznaniu.

Już kilka dni temu pojawiły się informacje, że szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, który wciąż nie został otwarty, będzie działać jako punkt masowych szczepień na Covid-19. Z doniesień naszego czytelnika wynika, że punkt ma zacząć działać w najbliższy poniedziałek, a pierwsi medycy już dostali zaproszenie na szczepienie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od rana próbujemy zweryfikować tę informację. Nie udało nam się skontaktować ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego, który odpowiada za szpital tymczasowy i tym samym ma odpowiadać za potencjalne szczepienia w tym miejscu. Rozmawialiśmy natomiast z rzeczniczką wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - Jeśli decyzja o uruchomieniu szpitala na targach zapadłaby dzisiaj i byśmy ją otrzymali, moglibyśmy zacząć płacić za leczenie i gotowość w szpitalu tymczasowym. Ale tej decyzji nie ma - mówi nam Marta Żbikowska-Cieśla z NFZ.

Z innych źródeł wiemy, że nie ma już żadnych przeciwwskazań do tego, by szczepienia odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kiedy miałyby się rozpocząć? To wciąż pytanie bez odpowiedzi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro