Reklama
Reklama

Kradli zdrapki, jedzenie i alkohol. W końcu wpadli

fot. KPP Krotoszyn

Policjanci z Krotoszyna zatrzymali dwóch mężczyzn.

W ostatnich dniach 2020 roku w Rozdrażewie, na terenie jednego ze sklepów, dokonano obywatelskiego zatrzymania 32-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który próbował ukraść zdrapki o wartości przekraczającej tysiąc złotych.

Wezwani na miejsce policjanci dokonali zatrzymania. Obok budynku sklepu stał zamknięty pojazd, a na jego tylnej kanapie znajdowały się spore ilości fajerwerków, artykułów spożywczych i alkoholu. Mężczyzna przekonywał, że nic nie wie o tym samochodzie, a do Rozdrażewa przyjechał samotnie, w dodatku PKS-em.

- Kryminalni nie odpuścili i w ukryciu obserwowali pozostawiony pojazd. Ich przypuszczenia były trafne. Po kilku godzinach do pojazdu podszedł mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Natychmiast policjanci podjęli interwencję i sprawdzili mężczyznę oraz samochód. Jak się okazało,kierowcą i właścicielem pojazdu był kolega - kompan zatrzymanego wcześniej na kradzieży zdrapek. W samochodzie ujawniono sporą ilość alkoholi drogich marek oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość zabezpieczonego w samochodzie towaru to ponad 11 tys. zł. Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bydgoszczy - przekazał asp. Piotr Szczepaniak.

Funkcjonariusze zarzucili obu zatrzymany, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się kradzieży zdrapek (gier losowych), artykułów spożywczych i alkoholi. Spowodowane ich działalnością straty szacowane są na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Proceder ten miał miejsce w jednej z sieci sklepów na terenie województwa wielkopolskiego. Teraz sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro