Reklama
Reklama

Włamania, kradzieże i narkotyki. 35-latek w rękach policji

KPP Złotów

Policjanci z okolic Złotowa zatrzymali 35-latka.

W grudniu pojawiły się zgłoszenia o włamaniach do garaży na terenie tamtejszego powiatu. W sumie doszło do pięciu takich zdarzeń, a straty wyceniono na 4 tysiące złotych. Łupem nieznanego jeszcze wówczas sprawcy padały przede wszystkim elektronarzędzia, kable energetyczne oraz wartościowe przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach garażowych.

- Nad ustaleniem personaliów włamywacza pracowali policjanci z Jastrowia i Krajenki, a przełom w sprawie nastąpił z początkiem obecnego tygodnia. Funkcjonariusze w trakcie analizowania zgromadzonego materiału dowodowego, zabezpieczonych śladów kryminalistycznych oraz uzyskanych informacji ustalili, że za przestępstwa te może odpowiadać 35-latek z gminy Tarnówka - relacjonował podkom. Maciej Forecki.

- 4 stycznia policjanci z komisariatu w Jastrowiu zatrzymali 35-latka na terenie kompleksu leśnego w okolicach miejscowości Ptusza. Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt minut po dokonaniu kolejnej kradzieży, kiedy w lesie próbował ukryć skradzione mienie. Podczas zatrzymania 35-latka policjanci dodatkowo w jego odzieży znaleźli kilkanaście porcji amfetaminy, a w jego mieszkaniu przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. wiaderko z opalonymi już kablami energetycznymi, elektronarzędzia oraz wiatrówkę. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - dodał.

Zatrzymany usłyszał 10 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania amfetaminy. W trakcie czynności ustalono, że zatrzymany 35-latek odpowiedzialny jest za kilkanaście innych przestępstw, do których doszło na terenie powiatu złotowskiego w 2020 roku. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych przestępczą działalnością mężczyzny sięgają ponad 8 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy - niewykluczone, że 35-latek usłyszy kolejne zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro