Reklama
Reklama

Uber partnerem WOŚP. Poznańskim taksówkarzom się to nie podoba "To wstyd"

fot. MichaelGaida z Pixabay
fot. MichaelGaida z Pixabay

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero przed nami, ale emocje już buzują.

Działalność fundacji Jurka Owsiaka od dawna jest przedmiotem dyskusji, również politycznej, a teraz wtrącić swoje trzy grosze postanowili taksówkarze.

Kilka dni temu WOŚP ogłosiła, że partnerem zaplanowanego na 31 stycznia finału został Uber. Firma ma zapewnić pulę darmowych przejazdów dla organizatorów i wolontariuszy. Tym razem pieniądze są zbierane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Do sprawy odniosło się Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy. - Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość że głównym sponsorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została firma Uber, w związku z zaistniałym faktem wysłaliśmy maila do Pana Jurka - czytamy na Facebooku organizacji.

Poniżej pełna treść listu (pisownia oryginalna):

"Szanowny Panie Jurku, dyrygencie najzacniejszej Orkiestry na świecie, z ogromną goryczą i żalem przyjmujemy wiadomość, iż głównym sponsorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została firma uber, która niszczy działalność polskich taksówkarzy. Przez pięć lat nałożono wiele milionów kar administracyjnych na działalność wykonywaną za pomocą aplikacji uber. Bardzo proszę zapoznać się z historią ubera w naszym kraju, oraz z tym jakie naciski wywiera na ekipę rządzącą.

Mimo trzykrotnego odraczania wejścia w życie ustawy "Lex uber" nadal większość kierowców spod znaku uber, nie spełnia jej wymogów i wykonuje przewóz osób niezgodnie z obowiązującymi przepisami. To wstyd dla największej i najzacniejszej Orkiestry świata, że głównym sponsorem Orkiestry została firma zezwalająca swoim partnerom na świadome łamanie prawa przewozowego i czerpaniu z tego procederu korzyści finansowej.

Aplikacja uber stała się narzędziem wykonywania zarobkowego przewozu osób niezgodnie z polskim prawem. Pomimo tego błędu, środowisko taksówkarskie popiera i będzie popierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Pana Dyrygenta najważniejszej Orkiestry.

Pozdrawiam serdecznie
Arkadiusz Pawlicki Prezes Zarządu SZPT"

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro