Reklama
Reklama

Ktoś przysłał Sylwii Spurek "kartę rozpoznawczą folksdojcza"

fot. twitter.com

Eurodeputowana podzieliła się zdjęciem przesyłki w mediach społecznościowych.

Widzimy na nim kopertę, która "udaje" przesyłkę nadaną przez Fundację "Polsko-Niemieckie Pojednanie" oraz "Kartę rozpoznawczą folksdojcza".

- Tak się bawią "prawdziwi Polacy"? Ktoś zadał sobie trochę trudu, żeby zademonstrować swoją "miłość" do ojczyzny oraz nienawiść do innych. Ciekawe, kto jeszcze dostał dzisiaj taką przesyłkę do poselskiej skrytki w PE - napisała eurodeputowana.

Sylwia Spurek w 2019 została wybrana do parlamentu z Wielkopolski. Reprezentowała wówczas partię Wiosna i uzyskała 62 359 głosów. Znana jest m.in. ze swoich poglądów dotyczących praw zwierząt. Pod koniec ubiegłego roku, z okazji Dnia Ryby, pochyliła się nad ich losem. - W ciągu roku ludzie odławiają i zabijają od 970 miliardów do nawet 2.74 biliona ryb. Nie możemy niestety tego dokładnie policzyć, bo ludzie połowy liczą w tonach... Dzisiaj jest #dzieńryby. Nadal musimy przypominać, że to zwierzęta, tak jak ludzie, i mają swoje prawa... - pisała na Twitterze.

Z kolei niespełna 12 miesięcy temu europosłanka Spurek zamieściła na swoim Twitterze obraz artystki Jo Frederiks, przedstawiający krowy "ubrane" w obozowe pasiaki, opatrzone żółtymi gwiazdami, które podczas II Wojny Światowej nosili więzieni Żydzi. Wpis wywołał ogromne kontrowersje i protesty m.in. środowisk żydowskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro