Reklama
Reklama

W czwartek rozpocznie się rozbudowa ulicy Lotniczej

fot. PIM

Ulica Lotnicza doczeka się rozbudowy.

Chodzi o odcinek pomiędzy ul. Wzlotową i ul. Dąbrowskiego. Zyska on nową nawierzchnię bitumiczną, zbudowane i przebudowane zostaną zjazdy oraz skrzyżowania, powstaną nowe chodniki i awaryjna sygnalizacja świetlna dla straży pożarnej. Wykonawca zbuduje również na tym odcinku kanalizację deszczową i sanitarną oraz kanał technologiczny. Przebudowana zostanie sieć gazowa i uliczne oświetlenie.

- Dzięki tej inwestycji samochody strażackie z nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Wojtulanis-Karpińskiej będą miały ułatwiony wyjazd na ul. Dąbrowskiego, również w kierunku zachodnim. W tym celu, specjalnie dla nich, powstanie bezpieczny przejazd przez ul. Dąbrowskiego. Przebudowany odcinek ul. Lotniczej poprawi warunki komunikacyjne w tym rejonie - tłumaczył Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od 7 stycznia ul. Lotnicza na odcinku od ul. Wzlotowej do ul. Dąbrowskiego będzie wyłączona z ruchu pojazdów i udostępniana tylko mieszkańcom budynków zlokalizowanych na tym odcinku. Piesi będą mogli poruszać się po wschodniej stronie ul. Lotniczej.

- Dojazd do ul. Dąbrowskiego z ulic: Wzlotowej, Kopy, Hynka, Hangarowej, Żwirki, Spadochronowej, Wigury, Sterowej możliwy będzie od ul. Pilotów. Dojazd mieszkańców jadących od centrum Poznania do posesji zlokalizowanej przy ul. Dąbrowskiego nr 316 - 334 (droga wewnętrzna) będzie możliwy po zawróceniu w ul. Santockiej - informują PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro