Reklama
Reklama

Bliski trafił do szpitala przy Szwajcarskiej?

fot. UM Poznań

Oto krótki poradnik dla rodziny.

Miejscy urzędnicy przygotowali zestaw porad dla osób, których bliscy trafili do szpitala covidowego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Często pojawia się bowiem wiele pytań - jak uzyskać informację o stanie pacjenta? Jak dostarczyć mu najpotrzebniejsze przedmioty?

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Chory po przyjeździe do szpitala trafia na Szpitalny Oddział Ratunkowy. To tam otrzymują najpilniejszą pomoc i to tam zapada decyzja o tym, na jaki oddział trafi. - To, jaki numer telefonu należy wybrać, aby poznać informację o stanie zdrowia pacjenta, zależy właśnie od tego, na jaki oddział on trafi - wyjaśniają.

Jak uzyskać informację o oddziale? Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu rejestracji SOR: 61 873 93 46. - Po podaniu imienia i nazwiska pacjenta personel dyżurujący jest w stanie szybko ustalić, gdzie przebywa chory. Następnie wystarczy zadzwonić bezpośrednio na odpowiedni oddział - dodają. Pełną listę z numerami telefonów wraz z godzinami udzielania informacji można znaleźć TUTAJ.

- Jeśli to możliwe, dobrze jest, by kontaktowała się jedna wskazana przez pacjenta, upoważniona osoba z rodziny lub bliskich, która będzie następnie przekazywać informacje pozostałym krewnym, bliskim - tłumaczy Aneta Nowotarska, kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. - W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której dyżurujący lekarz odbiera kilka telefonów pod rząd, dotyczących tego samego pacjenta - dodaje. A niestety takie sytuacje zdarzają się nagminnie.

Do szpitala można dostarczać rzeczy, których potrzebuje pacjent. Zapakowane, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą oddziału, na których znajduje się pacjent, wystarczy włożyć do pojemników ustawionych przy wejściu głównym do budynku. Zapakowane przedmioty trafiają do pacjentów za pośrednictwem pracowników szpitala.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro