Reklama
Reklama

Wciąż nieczynny szpital tymczasowy na MTP stanie się punktem szczepień na Covid-19?

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Wszystko na to wskazuje.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, rozmowy w tej sprawie są właśnie finalizowane. Trwa negocjowanie umowy pomiędzy stronami. To Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego ma być odpowiedzialny za masowe szczepienia w poznańskim tymczasowym szpitalu, który powstał na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Choć pierwsi pacjenci mieli trafić do tymczasowego szpitala w listopadzie, nie stało się to do dziś. Powód? Spadła liczba osób zakażonych i okazało się, że przygotowana lecznica nie jest obecnie potrzebna. Tymczasem jej miesięczne utrzymanie kosztuje prawie 3 mln złotych.

Szpitale tymczasowe mają być wykorzystywane do szczepień mieszkańców także w innych miastach. Przypomnijmy, że w tej chwili trwa szczepienie grupy "zero", a więc osób z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Kolejna grupa, pierwsza, to pensjonariusze DPS i innych miejsc stacjonarnego pobytu, seniorzy powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro