Reklama
Reklama

W środę drugie święto wolne od pracy w tym roku

Święto Trzech Króli w Poznaniu | fot. Maciej Kopiński

Kolejne dopiero w kwietniu.

W środę obchodzić będziemy Święto Trzech Króli. Warto o tym pamiętać szczególnie w kontekście robienia ewentualnych zakupów. W środę zdecydowana większość sklepów w kraju będzie nieczynna. Ale nie tylko sklepy będą funkcjonować inaczej.

Poznańska komunikacja miejska będzie kursować w środę zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy. - W nocy z 5 na 6 stycznia (z wtorku na środę) linie nocne funkcjonują według rozkładu jazdy na noce z soboty na niedzielę. Na liniach 239, 243 i 251 kursy do Starzyn, Wir i Plewisk wykonywane są również zgodnie z rozkładem jazdy na noce z soboty na niedzielę - wyjaśnia MPK Poznań. - W nocy z 6 na 7 stycznia (ze środy na czwartek) linie nocne funkcjonują według rozkładu jazdy z niedzieli na poniedziałek (na tzw. "pozostałe noce"). Nie funkcjonuje linia 201, natomiast funkcjonuje linia 231 - dodaje.

Kolejny dodatkowy dzień wolny od pracy czeka nas dopiero na początku kwietnia. 4 i 5 dnia tego miesiąca przypada w tym roku Wielkanoc. Co z niedzielami handlowymi? Najbliższa jeszcze w styczniu - ostatniego dnia miesiąca. Kolejna dopiero 28 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro