Reklama

"Stop dewiantom seksualnym" na drzwiach kobiety wspierającej środowiska LGBT. Sąd ukarał sprawcę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Grzegorz Pożarski/archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Grzegorz Pożarski/archiwum

Sąd ukarał mieszkańca Poznania za znieważenie.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pani Paulina i jej partnerka w sierpniu zeszłego roku znalazły na drzwiach swojego mieszkania naklejki z hasłami takimi jak "Stop dewiantom seksualnym" i "good night left side". Według kobiet jednemu z mieszkańców bloku nie spodobała się tęczowa flaga, wywieszona na balkonie. Miała ona być wyrazem solidarności ze środowiskami LGBT - latem odbywały się protesty związane z zatrzymaniem Margot z kolektywu "Stop Bzdurom".

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Sprawę zgłoszono policji, która zidentyfikowała mężczyznę, a Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda uznał go winnym naruszenia art. 216 Kodeksu Karnego, mówiącego o znieważeniu innej osoby.

Kara to 8 miesięcy ograniczenia wolności i 30 godzin prac na cele społeczne w miesiącu. Mężczyzna został również zobowiązany do przeprosin na piśmie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro