Reklama
Reklama

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiera środki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

fot. PAP/PIXSELL
fot. PAP/PIXSELL

Caritas Archidiecezji Poznańskiej pomaga osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na terenie Chorwacji.

Doszło do niego 29 grudnia w pobliżu miasta Petrinja w powiecie Sisacko-Moslavackim. - W katastrofie zginęło co najmniej 7 osób i co najmniej 26 osób odniosło obrażenia. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek. Szkody odnotowano również w powiatach Karlovackim i Zagrzebackim - przypominają przedstawiciele Caritas.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Dwunastoletnia dziewczynka zginęła w Petrinji, po tym jak została uderzona przez spadające odłamki. Pięć osób zginęło w pobliskim miasteczku Glina, a media państwowe doniosły, że w gruzach kościoła w Żażinie znaleziono siódmą ofiarę. Poszkodowani zostali ewakuowani do szkół, obiektów wojskowych i sąsiednich miast. Szpitale w Sisak i Petrinji są mocno zniszczone i pacjenci musieli zostać ewakuowani. Chorych na Covid-19 przewieziono do Zagrzebia - dodają.

Zbiórkę uruchomiono w celu pomocy poszkodowanym mieszkańców Chorwacji w powiecie Sisacko-Moslavackim.

Pieniądze można przekazywać tutaj lub na nr konta 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny - Chorwacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro