Reklama
Reklama

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiera środki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

fot. PAP/PIXSELL
fot. PAP/PIXSELL

Caritas Archidiecezji Poznańskiej pomaga osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na terenie Chorwacji.

Doszło do niego 29 grudnia w pobliżu miasta Petrinja w powiecie Sisacko-Moslavackim. - W katastrofie zginęło co najmniej 7 osób i co najmniej 26 osób odniosło obrażenia. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek. Szkody odnotowano również w powiatach Karlovackim i Zagrzebackim - przypominają przedstawiciele Caritas.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Dwunastoletnia dziewczynka zginęła w Petrinji, po tym jak została uderzona przez spadające odłamki. Pięć osób zginęło w pobliskim miasteczku Glina, a media państwowe doniosły, że w gruzach kościoła w Żażinie znaleziono siódmą ofiarę. Poszkodowani zostali ewakuowani do szkół, obiektów wojskowych i sąsiednich miast. Szpitale w Sisak i Petrinji są mocno zniszczone i pacjenci musieli zostać ewakuowani. Chorych na Covid-19 przewieziono do Zagrzebia - dodają.

Zbiórkę uruchomiono w celu pomocy poszkodowanym mieszkańców Chorwacji w powiecie Sisacko-Moslavackim.

Pieniądze można przekazywać tutaj lub na nr konta 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny - Chorwacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro