Reklama
Reklama

Garbary: zaparkował autem na przystanku, pojazd odholowano

fot. Straż miejska

Do zdarzenia doszło około 9.30.

O problemie na ulicy Garbary Nadzór Ruchu MPK poinformował straż miejską. - Samochód zablokował zatokę autobusową, co zmuszało kierowców autobusów do zatrzymywania pojazdów na jezdni. To powodowało liczne zagrożenia. Kierujący samochodami, którzy jechali za autobusem, próbowali omijać go i mimo ciągłych linii wjeżdżali na przeciwległy pas ruchu. Natomiast pasażerowie nie wysiadali na chodnik, ale na jezdnię. Różnica w wysokości pomiędzy chodnikiem a jezdnią, zwłaszcza dla osób starszych, stwarzała poważne zagrożenie - wyjaśniają funkcjonariusze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zapadła więc szybka decyzja o odholowaniu auta na parking strzeżony na koszt właściciela, który będzie musiał zapłacić co najmniej 640 złotych za taką "przyjemność".

W ciągu 2020 roku, od 1 stycznia do 30 listopada, strażnicy miejscy usunęli z miasta na parking strzeżony prawie 1450 samochodów, które stały w miejscach zabronionych i utrudniały ruch bądź inaczej zagrażały bezpieczeństwu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro