Reklama
Reklama

W grupie "1" jest ok. 10 milionów osób. Do końca marca Polska otrzyma szczepionki dla 2 mln z nich

fot. Tumisu z Pixabay
fot. Tumisu z Pixabay

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19.

Jak podał w poniedziałek rano na antenie Radia Zet Michał Dworczyk, szef KPRM, do godziny 18 w niedzielę preparat otrzymało 50 391 osób. Ta liczba ma być aktualizowana w codziennych raportach resortu zdrowia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na razie szczepione są osoby z tzw. grupy 0. W grupie 1 znajdują się m.in. nauczyciele, mundurowi i obywatele powyżej 60. roku życia. W sumie to ok. 10 mln osób. - Chcielibyśmy, żeby pierwsza grupa, czyli przede wszystkim seniorzy 60 plus, zaczęła być szczepiona w ostatnim tygodniu stycznia - zadeklarował Dworczyk.

Nie wszyscy chętni zaszczepią się od razu. - Jeżeli przeanalizujemy potencjalne dostawy szczepionek, to do końca pierwszego kwartału możemy otrzymać szczepionki dla 2,7 mln osób. Zakładając, że z grupy "0" zaszczepi się ok. 700 tys. osób, to zostanie nam ok. 2 mln osób z pierwszej grupy - wyjaśnił Dworczyk. - Trwają analizy i przygotowujemy program, jak te szczepionki podzielić i rozdystrybuować, żeby sprawiedliwie, w każdej części kraju był do nich zorganizowany dostęp - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro