Reklama
Reklama

Poznański szpital tymczasowy wśród najdroższych w kraju. A wciąż nie działa

fot. MTP

Według Rzeczpospolitej, rząd wydał nawet miliard złotych na szpitale tymczasowe.

Jak ujawnia Rzeczpospolita, prawie 520 milionów złotych zapłacił rząd za utworzenie 19 szpitali tymczasowych w Polsce. Nie uwzględniono tu jednak kosztów zorganizowania 14 kolejnych placówek, w tym szpitala na Stadionie Narodowym. Zdaniem RP - to może być kolejne nawet 500 milionów złotych, co daje zawrotną kwotę 1 mld złotych za wszystkie szpitale tymczasowe.

Wśród najdroższych szpitali tymczasowych jest ten na terenie MTP w Poznaniu. Jego budowa to koszt około 40 mln złotych. Więcej kosztowały tylko szpitale we Wrocławiu, Katowicach oraz Lublinie. Najmniej kosztowały natomiast szpitale utworzone w obiektach służby zdrowia - np. w Ciechocinku było to niespełna 3 mln złotych. Nie jest to jednak koniec wydatków. Wiele obiektów wydzierżawiono na określony czas - pół roku. Gdy ten okres minie, konieczne będzie ponoszenie dodatkowych opłat.

Warto zauważyć, że wiele ze szpitali tymczasowych w ogóle nie zaczęło działać. Tak jest choćby z poznańskim obiektem, ale też z tym w Krakowie czy Ustroniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro