Reklama
Reklama

Poznański szpital tymczasowy wśród najdroższych w kraju. A wciąż nie działa

fot. MTP
fot. MTP

Według Rzeczpospolitej, rząd wydał nawet miliard złotych na szpitale tymczasowe.

Jak ujawnia Rzeczpospolita, prawie 520 milionów złotych zapłacił rząd za utworzenie 19 szpitali tymczasowych w Polsce. Nie uwzględniono tu jednak kosztów zorganizowania 14 kolejnych placówek, w tym szpitala na Stadionie Narodowym. Zdaniem RP - to może być kolejne nawet 500 milionów złotych, co daje zawrotną kwotę 1 mld złotych za wszystkie szpitale tymczasowe.

Wśród najdroższych szpitali tymczasowych jest ten na terenie MTP w Poznaniu. Jego budowa to koszt około 40 mln złotych. Więcej kosztowały tylko szpitale we Wrocławiu, Katowicach oraz Lublinie. Najmniej kosztowały natomiast szpitale utworzone w obiektach służby zdrowia - np. w Ciechocinku było to niespełna 3 mln złotych. Nie jest to jednak koniec wydatków. Wiele obiektów wydzierżawiono na określony czas - pół roku. Gdy ten okres minie, konieczne będzie ponoszenie dodatkowych opłat.

Warto zauważyć, że wiele ze szpitali tymczasowych w ogóle nie zaczęło działać. Tak jest choćby z poznańskim obiektem, ale też z tym w Krakowie czy Ustroniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro