Reklama
Reklama

14-latek zginął w wypadku. Kierowca BMW po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty

fot. Kalisz24.INFO

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok w Kaliszu.

W piątek, 1 stycznia na ulicy Piłsudskiego w Kaliszu czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - BMW i Volkswagen Golf. Do szpitala trafiły cztery osoby. Jak przekazywał portal Kalisz24.INFO sprawca zdarzenia był pijany. W nocy zmarł ranny 14-latek, jego rodzice i o rok starszy brat przebywają nadal w szpitalu.

Jak ustalił portal Kalisz24INFO sprawcą wypadku jest właściciel jednej ze szkół jazdy w Kaliszu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
42-letni kierowca BMW, który w dniu 1 stycznia 2021 roku znajdując się w stanie nietrzeźwości doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku usłyszał dziś zarzuty, które przedstawił mu Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. W sprawie wszczęte zostało śledztwo. Policja i prokuratura, będą wnioskować o tymczasowy areszt - informuje lokalny portal asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Prokurator zlecił dodatkowe czynności dotyczące całości zdarzenia. W sobotę, 2 stycznia mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Podczas czynności 42-latek częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów w zakresie kierowania pojazdem, natomiast zakwestionował okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia - mówi prokurator Maciej Meler rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro