Reklama
Reklama

Kolejne zmiany w związku z wdrażaniem SPP na Wildzie i Łazarzu. Będzie więcej skrzyżowań równorzędnych

fot. ZDM

W trakcie prowadzonych prac kierowcy, którzy nie przeprakują swoich samochodów muszą się liczyć z tym, że ich auto zostanie odholowane.

Pierwszy etap prac na ul. Wyspiańskiego został zrealizowany w połowie grudnia. Zmieniła się wtedy organizacja ruchu na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Głogowskiej. Natomiast drugi etap obejmuje odcinek pomiędzy ulicami Reymonta i Jarochowskiego, a także skwer F. Focha. Natomiast roboty na ul. Dąbrówki będą stanowić dokończenie prac w tym rejonie - w pierwotnym, grudniowym terminie ich wykonanie uniemożliwiła pogoda.

Na ul. Wyspiańskiego zachowane zostaną dotychczasowe dwa kierunki ruchu oraz istniejące pasy dla rowerów. Na odcinku od ul. Reymonta do ul. Wojskowej zaparkować można będzie na miejscach prostopadłych po południowej stronie i równoległych po stronie północnej. Natomiast pomiędzy ul. Wojskową i Jarochowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe po obu stronach ulicy. Pojawią się również trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Od ul. Iłłakowiczówny do ul. Jarochowskiego utrzymane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h (które obowiązuje również dalej w kierunku ul. Matejki)- informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Nie zmienią się także kierunki ruchu wokół skweru marszałka F. Focha - czyli jeden kierunek od ul. Matejki w stronę ul. Wyspiańskiego i Chełmońskiego, a także jeden kierunek po południowej stronie skweru, dla jadących ul. Wyspiańskiego w stronę ul. Matejki i Głogowskiej. W tym drugim przypadku zachowany zostanie obecny podział pasów ruchu na lewoskręt w ul. Matejki, pas do jazdy prosto w kierunku ul. Głogowskiej i prawoskręt w ul. Matejki. Parkowanie będzie możliwe na miejscach równoległych po północnej i południowej stronie skweru - dodaje Kaniewska.

Na ul. Dąbrówki obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego i jeden kierunek pomiędzy ul. Pamiątkową, a Langiewicza. Fragmentem jednokierunkowym kierowcy pojadą w kierunku ul. Langiewicza. Na całym odcinku po wschodniej stronie ul. Dąbrówki wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe, natomiast po stronie zachodniej będzie można zaparkować na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego, na miejscach prostopadłych. Wyznaczone zostaną także dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast skrzyżowania z ul. Langiewicza i Chłapowskiego staną się równorzędne. Rowerzyści na odcinku dwukierunkowym pojadą na zasadach ogólnych, a na jednokierunkowym będą mieli do dyspozycji kontraruch.

Prace na ulicy Wyspiańskiego i na skwerze marszałka F. Focha rozpoczną się 4 stycznia, a na ul. Dąbrówki 5 stycznia. W każdym z tych miejsc powinny potrwać jeden dzień. Wszystko tradycyjnie zależy od pogody.

Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu - przekonuje Kaniewska. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską - dodaje.

Przypominamy, że kierowcy parkujący auta na terenie Łazarza mogą korzystać z tymczasowego parkingu zlokalizowanego przy hali sportowej Arena. Wjazd na parking został wyznaczony od strony ul. Wyspiańskiego.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Opłaty za postój zaczną być pobierane dopiero po uruchomieniu SPP na Wildzie, które jest planowane na 1 lutego 2021 roku.
  • Aktualizacja
    niedziela, 3.01.2021 r., godz. 17.02
    Aktualizacja
    niedziela, 3.01.2021 r., godz. 17.02
    Jak poinformowała, rzeczniczka ZDM Agata Kaniewska - w związku z zapowiadanymi opadami atmosferycznymi prace na ul. Wyspiańskiego, skwerze Focha i ul. Dąbrówki w ramach SPP zostają przesunięte na 12 i 13 stycznia.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro