Reklama

W jednym z wielkopolskich szpitali budują modułowy punkt szczepień przeciw Covid-19

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Punkt szczepień powstaje z trzech kontenerów modułowych wykonanych na specjalne zamówienie przy parkingu Szpitala w Wolicy.

W punkcie znajdować się będzie pomieszczenie lekarza. Będzie tam wchodził pacjent, z którym po wypełnieniu ankiety będzie przeprowadzony wywiad oraz badanie. Po wykonaniu wszystkich czynności pacjent przejdzie do kolejnego pomieszczenia, gdzie będzie czekała na niego pielęgniarka. Po zaszczepieniu pacjent będzie musiał przejść do poczekalni, gdzie znajduje się pod obserwacją przez 15 min.

Kontenery będą ogrzewane, wyposażone w umywalki, ciepłą wodę, przebieralnię dla personelu, krzesła i sofę do wypoczynku dla zaszczepionych pacjentów oraz wyposażone są w niezbędny sprzęt ratunkowy. Pacjenci będą umawiani na konkretną godzinę, nie ma poczekalni przed szczepieniem dla pacjentów - informuje Wioletta Przybylska, rzeczniczka szpitala w Wolicy.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa punkty szczepień mają być organizowane w każdej gminie. Ten w szpitalu w Wolicy będzie punktem szczepień dla gminy Godziesze Wielkie, ale też dla wszystkich innych mieszkańców, którzy będą chcieli się zaszczepić przeciw Covid-19 i być zakwalifikowani do szczepienia przez specjalistów z Wolicy - dodaje.

Obecnie szczepiony jest personel. W grudniu na liście personelu szpitala w Wolicy do szczepienia było 79 osób. Ministerstwo przedłużyło czas zapisywania się na szczepienia dla medyków do 14 stycznia. Dopisują się kolejni chętni. Na dzień 1 stycznia 2021 roku jest ok. 100 osób chętnych - przekazuje Przybylska.

Według wytycznych Ministerstwa dopiero od 15 stycznia będą mogli zapisywać się koleni pacjenci. W pierwszej kolejności będą to nauczyciele i seniorzy.

Jak przekazuje rzeczniczka według optymistycznej wersji w godzinę będzie można zaszczepić 6 pacjentów. Jeśli pacjent nie przejdzie kwalifikacji, bo np. jest chory, to szczepionka podawana jest kolejnej osobie z listy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro