Reklama
Reklama

Uwaga! Szykują się zmiany na przebudowywanym rondzie Rataje

fot. PIM

Zmiany wprowadzone zostaną w nocy z 3 na 4 stycznia. Dotyczyć będą ul. Krzywoustego oraz samej tarczy ronda.

Zmiany wynikają z postępu prac na placu budowy. W ostatnim czasie układana jest nowa nawierzchnia jezdni na tarczy ronda oraz na ulicach Jana Pawła II i Krzywoustego (od strony wyjazdu w kierunku autostrady). Na ul. Jana Pawła II trwają również prace związane z budową chodnika, a na torowisku tramwajowym montowane są szyny. Zakończenie robót na tej ulicy planowane jest na marzec 2021 r., następnie prace przeniosą się na ul. Zamenhofa.

W wyniku zmian wprowadzonych w nocy z 3 na 4 stycznia zwężony zostanie do jednego pasa ruchu fragment ul. Krzywoustego na zjeździe z ronda w kierunku wschodnim, czyli autostrady A2 i drogi S11. Do dyspozycji kierowców będzie jeden, zewnętrzny pas ruchu - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Na wjeździe na rondo Rataje od autostrady ruch zostanie przełożony na dwa zewnętrzne pasy (aktualnie dostępne są również dwa, ale wewnętrzne) - dodają.

Planowane zmiany swoim zakresem obejmują również tarczę ronda Rataje. Na wschodniej części pierścienia ronda ruch zostanie przełożony na dwa wewnętrzne - wybudowane na nowo - pasy. Przełożenie ruchu z obecnie użytkowanych pasów na nowe umożliwi rozbiórkę starej nawierzchni i przebudowę tej części ronda - dodają urzędnicy PIM.

Wprowadzone zostało także dodatkowe oznakowanie dla rowerzystów w ciągu ul. Kórnickiej oraz w obrębie skrzyżowania ul. Kórnickiej i Jana Pawła II.

Koniec wszystkich robót budowlanych w tym miejscu wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowany jest na marzec 2022 roku.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
38.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro