Reklama
Reklama

Rusza przebudowa ulicy Mateckiego

fot. PIM

Powstanie tu m.in. nowy chodnik i kanalizacja.

Ulica Mateckiego zmieni się w ciągu najbliższych miesięcy. - Obecnie ulica ma chodnik na liczącym ok. 200 metrów odcinku, przylegającym do osiedla mieszkaniowego. Na pozostałej długości jest tylko gruntowe pobocze. Nowy chodnik, po wschodniej stronie ulicy, będzie miał 2 metry szerokości, a perony autobusowe - 2,5 metra - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W poniedziałek wykonawca prac rozpocznie organizację zaplecza budowy. Już zabezpieczono rosnące tu drzewa. - Na czwartek, 7 stycznia, zaplanowano inspekcję istniejącego kanału deszczowego i rozpoczęcie jego czyszczenia. Będzie się to wiązało z zajęciem pasa ruchu, a więc zawężeniem jezdni. Mimo zawężenia, ruch na ul. Mateckiego na tym etapie prowadzenia robót będzie mógł odbywać się w dwóch kierunkach - dodają.

Łącznie powstanie tu 600 metrów chodnika, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna z przyłączami do posesji. Przebudowane zostanie też oświetlenie uliczne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro