Reklama
Reklama

Wjechał ciężarówką na przejazd kolejowy przy zamykających się rogatkach

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Do zdarzenia doszło 4 grudnia w Szamotułach, ale PKP PLK dziś pokazały nagranie z tego incydentu.

Na nagraniu widać jak kierowca samochodu ciężarowego transportującego drewno podjeżdża do przejazdu kolejowego na ulicy 1 Maja w Szamotułach i mimo czerwonych świateł na sygnalizatorach postanawia wjechać na przejazd. Udaje mu się zjechać z torów mimo opadających rogatek. - Ryzykownym zachowaniem naraził swoje życie i zdrowie, powodując także realne zagrożenie dla osób podróżujących pociągiem. Uszkodzone w wyniku zdarzenia zapory naprawiono po ok. 2 godzinach. Kierowca został ukarany mandatem - informuje PKP PLK.

Niestety do takich sytuacji dochodzi coraz częściej. - Widoczne na nagraniu lekkomyślne zachowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Przestrzeganie przepisów zapewnia bezpieczne pokonanie torów. Zbliżając się do skrzyżowania z torami należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg - dodaje.

Tylko w grudniu na przejazdach doszło do dwóch podobnych incydentów. - Szczególnie dziwią niewłaściwe zachowania zawodowych kierowców, ignorujących przepisy i bezpieczeństwo. Tylko w grudniu do podobnych zdarzeń doszło w Kielcach (14 grudnia) i Wejherowie (1 grudnia). Na obu przejazdach prowadzone przez nieostrożnych kierowców samochody ciężarowe zerwały sieć trakcyjną, powodując zmiany w ruchu pociągów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro